Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Romuald Pieńkowski | Fototeka FINA
Powrót

Niezwykła podróż Baltazara Kobera | Twórcy osobni

Zobacz ostatni film w dorobku Wojciecha Jerzego Hasa, jednego z najciekawszych polskich reżyserów filmowych, twórcy „Pętli”, „Rękopisu znalezionego w Saragossie” i „Sanatorium pod klepsydrą”.
Data
ŚR   13 / 06 / 2018
Godzina
19:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Niezwykła podróż Baltazara Kobera, reż. Wojciech Jerzy Has, 1989, 115 minut

Wchodzący w dorosłość szesnastoletni Baltazar Kober, spotkawszy na grobli archanioła Gabriela, wyrusza w pełną fantastycznych wydarzeń podróż do Jerozolimy. Po drodze wstępuje do seminarium teologicznego, odwiedza Drezno i Wenecję, poznaje szereg intrygujących postaci i przebywa wiele niebezpiecznych perypetii. Niezwykła podróż Baltazara Kobera to dzieło niesłusznie zapomniane i pomijane na rzecz głośniejszych filmów z dorobku reżysera, a przecież w doskonały sposób ilustruje ono wyjątkowy styl artysty, stanowiąc zarazem jego swoisty twórczy testament.

Spotkanie

Po filmie zapraszamy na rozmowę o kinie Wojciecha Jerzego Hasa, którą poprowadzi kurator cyklu, Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp 

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również