Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Kundelek, reż. Hornicka Lidia, mat. Fototeka FINA
Powrót

Animacje | Raz, dwa, trzy – Filmoteka Szkolna patrzy!

Pokazem filmów „Kundelek” i „Gapiszon ogrodnikiem” oraz warsztatami z animacji rozpoczynamy nowy cykl Filmoteki Szkolnej, w którym odkryjemy przed najmłodszymi widzami skarby z archiwum FINA.
Data
ŚR   24 / 10 / 2018
Godzina
10:00  –  11:45
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Spotkanie zaczniemy od seansu filmów Kundelek (reż. Lidia Hornicka) i Gapiszon ogrodnikiem (reż. Jerzy Kotowski). Wspólnie zastanowimy się, co to jest animacja, czym Kundelek różni się od Myszki Miki i jak wprawić obraz w ruch.

W części drugiej, podczas warsztatów w mniejszych grupach, uczestnicy dowiedzą się jak ważny jest kolor, dźwięk i symbole, poznają plany filmowe, rolę montażu i kompozycji, sprawdzą kto tworzy film i co najważniejsze, odkryją tajemnice języka filmowego, aby przekonać się, czy do wszystkich kino mówi to samo. 

Zasady uczestnictwa

Zajęcia przeznaczone są dla zorganizowanych grup wczesnoszkolnych (klasy 1–3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 30 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zobacz również