Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały organizatora
Powrót

Oko kalejdoskopu w FINA

Nowy rok szkolny zaczynamy od podróży w magiczny świat animacji z filmami odkrytymi podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci – Oko Kalejdoskopu.
Data
SO   14 / 09 / 2019
Godzina
11:00  –  15:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Raz, dwa trzy! Filmoteka Szkolna patrzy! ABC ANIMACJI

W trakcie warsztatów pokażemy, co zrobić, aby wprawić w ruch postać wyciętą z papieru. Sprawdzimy też, ile czasu zajmuje nakręcenie minuty filmu oraz zastanowimy się jakimi „aktorami” są bohaterowie naszych lubionych filmów. Ponadto obejrzymy przepiękną opowieść o Kundelku (reż. Lidia Hornicka, 1969) oraz sprawdzimy, co się dzieje z tymi, którzy nie słuchają ostrzeżenia: Nie drażnić lwa (reż. Tadeusz Wilkosz, 1960). Wspólnie odkryjemy tajemnice ruchomych obrazów, nauczymy się animować i stworzymy swoje zabawki optyczne. Rozszyfrujemy czym jest zoetrop, jak działa taumatrop i dlaczego każdy następny obraz widziany w kalejdoskopie jest piękniejszy od poprzedniego. 

Warsztaty przeznaczone dla uczestników w wieku 7–9 lat. 
Start: 12:00
Miejsce: sala Minimax

Warsztat tworzenia zmywalnych tatuaży

Pokażemy, jak zanurzyć się w archiwach, by odnaleźć w nich prawdziwe perły. Jak korzystać z naszych znalezisk, nie łamiąc prawa i zremiksować je celem stworzenia niepowtarzalnych, inspirujących tatuaży. FINA wraz z Centrum Cyfrowym zaprasza wszystkich ciekawskich, twórczych i odważnych poszukiwaczy! Sami zaprojektujemy swoje wymarzone zmywalne ozdoby, a część z nich potem wydrukujemy. 

Warsztaty przeznaczone dla uczestników w wieku 10–12 lat. 
Start: 12:00
Miejsce: sala Wielka Gra

Wstęp

Na pokaz animacji obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w recepcji FINA w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.

Udział w warsztatach jest  bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza

Kontakt: Katarzyna Sosnowska
E-mail: katarzyna.sosnowska@fina.gov.pl
Tel. 22 182 47 62

Partnerzy

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Centrum Cyfrowe
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Zobacz również