Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
materiały promocyjne
Powrót

Photon | Ludzie kina

Błyskotliwa artystyczna wypowiedź o historii ludzkości łącząca klasyczne sceny aktorskie z najnowocześniejszymi efektami specjalnymi. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Galonem oraz Pawłem Uliaszką.
Data
ŚR   22 / 11 / 2017
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu: Ludzie kina.

Program

Photon, reż. Norman Leto, 2017, 107 minut

Naukowiec (Andrzej Chyra) wygłasza wykład na temat historii świata: od narodzin materii aż do cywilizacji 3.0. Trudne zagadnienia przedstawia w prosty sposób, odnosząc je do codzienności i własnego życia. Wykładowca wyjaśnia z jednej strony, jak rodzi sie człowiek, a z drugiej tłumaczy, skąd biorą się sny i wiersze. Wychodząc od początków wszechświata, naukowiec prowadzi nas aż do tajemnic skrywanych przez przyszłość: do świata, w którym ludzkość ostatecznie pozbędzie się materialnej powłoki.

Reżyserem tego filmu-wykładu jest Norman Leto – jeden z czołowych polskich artystów wizualnych. Photon otrzymał nagrodę publiczności na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz Złoty Pazur na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Spotkanie

Po pokazie zapraszamy na rozmowę z grafikiem Pawłem Uliaszką oraz Piotrem Galonem z firmy Lightcraft, który opowie o pracy nad przygotowaniem efektów wizualnymi do filmu. Spotkanie poprowadzi filmoznawca i kurator cyklu – Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również