Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Pola Negri, fot. James Abbé, Wikimedia Commons, CC BY 2.0
Powrót

Pola Negri. Życie gwiazdy | Święto Niemego Kina

Zobacz barwny, pełen archiwalnych fotografii i nagrań dokument o Poli Negri – gwieździe ery kina niemego i głównej bohaterce tegorocznego Święta Niemego Kina.
Data
SO   21 / 04 / 2018
Godzina
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach 15. Święta Niemego Kina.

Pola Negri. Życie gwiazdy, reż. Mariusz Kotowski, 2016, 55 minut

Pola Negri, urodzona w Lipnie niedaleko Włocławka jako Apolonia Chalupec, była pierwszą europejską gwiazdą filmową, która została zaproszona do Hollywood, torując w ten sposób drogę takim ikonom kina epoki klasycznej jak Greta Garbo czy Marlena Dietrich. Obracała się w najwyższych sferach Hollywood, była zaręczona z Charliem Chaplinem i romansowała z Rudolfem Valentino. Filmowi Kotowskiego kolorytu dodają wnikliwe rozmowy z aktorką Hayley Mills, która zagrała główną rolę w ostatnim filmie z udziałem Negri, Księżycowych prządkach z 1964 roku.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Dorotą Łańcucką, założycielką i działaczką Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri. Rozmowę o życiu i twórczości wielkiej aktorki poprowadzi Michał Pieńkowski, filmograf z FINA.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również