Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Emi Buchwald, Maciej Buchwald
Powrót

Polonka | Fina na ucho

Trio Jan Młynarski, Piotr Zabrodzki, Michał Górczyński udowadnia, że muzyce z geograficznie odległych stron świata jest niekiedy do siebie zaskakująco blisko.
Data
CZ   21 / 03 / 2019
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Polonka to nowe wcielenie grupy Pole, która zadebiutowała w 2014 roku albumem Radom. Choć zmieniła się nazwa, skład pozostał ten sam. Na pozytywie organowym i klawikordzie gra Piotr Zabrodzki, klarnet kontrabasowy obsługuje Michał Górczyński a perkusja i instrumenty perkusyjne to domena Jana Emila Młynarskiego. Wyposażone w dość nietypowe instrumentarium trio tworzy muzykę, zderzając ze sobą inspiracje ludową muzyką z różnych stron świata przefiltrowaną przez improwizację i nieszablonowe, rwane rytmy. Nawiązując do tytułów utworów z wydanego w ubiegłym roku „Poemacie konfesyjnym”, można powiedzieć, że muzyka Polonki to „Wir” i „Pogadanka”, a także niekończąca się burza mózgów na rozstaju dróg. 

Skład zespołu:
Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy
Jan Emil Młynarski – perkusja, instrumenty perkusyjne
Piotr Zabrodzki – klawikord, pozytyw organowy

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również