Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. FINA
Powrót

Ponowne wykorzystanie zasobów instytucji publicznych | Spotkania z prawem autorskim

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie, które przybliży zasady wykorzystywania przez twórców zdjęć i filmów będących w zasobach instytucji publicznych.
Data
CZ   07 / 11 / 2019
Godzina
10:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Instytucje sektora publicznego posiadają obszerne zasoby zdjęć oraz filmów o różnym statusie prawa autorskiego. Instytucje często nie mają pewności w kwestii możliwości ich udostępniania i asekuracyjnie ograniczają te działania. Twórcy z kolei nie mają wiedzy kiedy wygasają autorskie prawa majątkowe, czym są dzieła osierocone oraz na jakich zasadach funkcjonuje ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego, czyli tzw. re use.

W trakcie szkolenia zostaną omówione zasady objęcia prawami autorskimi zasobów zdjęć i filmów. Kiedy takie utwory nie podlegają ochronie? Czy instytucja, która je udostępnia, może decydować do jakich celów zostaną użyte? Kiedy może odmówić ich udostępnienia? Kiedy taka odmowa narusza prawo?

Wstęp

Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Liczba miejsc ograniczona (40). Udział w spotkaniu wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy wypełnić formularz.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ksenią Kakareko z Działu Badań i Rozwoju FINA: ksenia.kakareko@fina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

Zobacz również