Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

Pracownia 2.0 | Szkolenie

Jesteś nauczycielem? Zapisz się na szkolenie i poznaj aktualne trendy w edukacji oraz dowiedz się jak wykorzystać nowoczesne technologie w procesie nauczania.
Data
od: SO   21 / 01 / 2017
do: N   22 / 01 / 2017
Godzina
10:00
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe technologie w procesie edukacyjnym.

Tematyka

Na styczniowym spotkaniu zastanowimy się, czym jest twórczość, co ją odróżnia od kreatywności, jak rozwijać kompetencje twórcze dzieci i co nam w tym kontekście oferują nowe technologie. Omówimy wybrane metody wspierania tworzenia (zarówno na etapie poszukiwania inspiracji, jak i znajdowania środków wyrazu), a także innowacyjnego rozwiązywania problemów.

Dla kogo?

Pracownia 2.0 to szkolenie przede wszystkim dla nauczycieli, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy także pozostałe osoby, które zajmują się edukacją młodzieży: bibliotekarzy, animatorów i studentów kierunków pedagogicznych.

Prowadzący

dr Dorota Żelechowska – doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, pracowniczka naukowa (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet SWPS w Warszawie), specjalizuje się w psychologii poznawczej, w szczególności w treningach poznawczych dla dzieci i dorosłych, badaczka czynników determinujących osiągnięcia szkolne dzieci, life coach.

Karolina Szczepaniak – trenerka w obszarze nowych technologii związana z Fundacją Panoptykon, która zajmuje się prawami człowieka w kontekście rozwoju nowoczesnych technologii. W Panoptykonie angażuje się w działania edukacyjne, komunikacyjne, aktywistyczne. Interesuje się także społecznymi skutkami współczesnego nadzoru – głównie w kontekście rozwoju monitoringu wizyjnego i Internetu – oraz tym, jak społeczeństwo nadzorowane funkcjonuje w popkulturze.

Rekrutacja i kontakt

Liczba miejsc: 20

Przypominamy, że udział we wszystkich naszych działaniach jest bezpłatny.

Dla chętnych spoza Warszawy możemy zapewnić jeden nocleg (z soboty na niedzielę), jeżeli odpowiednio wcześnie zostaniemy poinformowani o takim zapotrzebowaniu.

Prosimy o zgłoszenia na adres edukacja@nina.gov.pl (w tytule wiadomości „Pracownia 2.0”) lub telefonicznie: 22 380 49 81.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest zaakceptowanie Regulaminu.

Pliki do pobrania
PDF
Pracownia-2-0-regulaminszkolenia-styczen-2017.pdf

Zobacz również