Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Pracownia 2.0 | Szkolenie

Jesteś nauczycielem? Zapisz się na szkolenie i poznaj aktualne trendy w edukacji oraz naucz się obsługi bezpłatnych aplikacji i programów!
Data
od: SO   03 / 10 / 2015
do: N   06 / 12 / 2015
Godzina
10:00
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Pracownia 2.0

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe media w procesie edukacyjnym.

Podczas godzin spędzonych w Pracowni 2.0 dowiesz się, jak przykuć uwagę swoich uczniów i jak za pomocą narzędzi, z których sami korzystają, przekształcić ich w odpowiedzialnych współtwórców własnego procesu edukacyjnego. Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy – uczestnicy nie tylko poznają aktualne trendy w edukacji i wyzwania związane z nauczaniem cyfrowych tubylców, ale także nauczą się obsługi bezpłatnych aplikacji i programów.

Dla kogo?

Pracownia 2.0 to szkolenie przede wszystkim dla nauczycieli, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy także pozostałe osoby, które zajmują się edukacją młodzieży: bibliotekarzy, animatorów i studentów kierunków pedagogicznych.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkich, którzy mają już doświadczenie w pracy z komputerem (nawet podstawowe), gotowi są do założenia konta w aplikacjach i mediach społecznościowych (np. Facebook, Google) wykorzystywanych podczas szkolenia oraz znają język angielski co najmniej w stopniu podstawowym.

Czas i miejsce 

Pracownia 2.0 to trzy weekendowe zjazdy, na które zapraszamy w następujących terminach:

– 3-4 października,

– 7-8 listopada,

– 5-6 grudnia.


Zajęcia będą odbywać się w godzinach 10-18 w siedzibie NInA, zaś ostatniego dnia szkolenia (6 grudnia) specjalne zajęcia będą miały miejsce siedzibie Fundacji Orange.

Pomiędzy zjazdami odbędą się także dwa webinaria, poświęcone teorii edukacji medialnej oraz nowym trendom w mediach społecznościowych. Wykłady zaplanowaliśmy w godzinach wieczornych tak, żeby każdy zainteresowany mógł ich wysłuchać  w domowym zaciszu. Więcej informacji – niebawem!

Uwaga!

Możemy zapewnić noclegi podczas zjazdów (z soboty na niedzielę) uczestnikom szkolenia dojeżdżającym spoza Warszawy. Prosimy o zaznaczenie takiej potrzeby w formularzu rekrutacyjnym.

Prowadzący

Szkolenie prowadzone będzie przez Dorotę Janczak – autorkę programu i trenerkę poprzednich edycji szkolenia, członkinię grupy Superbelfrzy RP, nauczycielkę konsultantkę w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (OEIiZK) w Warszawie.

Uczestnicy Pracowni 2.0 wezmą także udział w masterclassach przygotowanych przez członków grupy Superbelfrzy RP. Agnieszka Bilska, Jacek Ścibor i Marcin Zaród  podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą, jak mądrze i ciekawie korzystać z nowych mediów w pracy z uczniami.

Ostatniego dnia szkolenia zajęcia przejmą eksperci Orange, którzy opowiedzą o bezpieczeństwie w sieci, grywalizacji i najnowszych technologiach, które mogą znaleźć zastosowanie w edukacji.

 

Rekrutacja i kontakt

Liczba miejsc na szkoleniach stacjonarnych jest ograniczona, w webinariach jednak będzie mógł wziąć udział każdy chętny.

Zainteresowanych udziałem w stacjonarnej części szkolenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie do 13 września formularza rekrutacyjnego. Po tym terminie wyślemy także potwierdzenia udziału w szkoleniu lub informację o wpisie na listę rezerwową.

Przypominamy, że udział we wszystkich naszych działaniach jest bezpłatny.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z działem edukacji i badań: edukacja@nina.gov.pl; 22 380 49 81. 

Tegoroczna edycja Pracowni 2.0 odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Partnerami projektu są Fundacja Orange i Superbelfrzy RP.

 

 

Zdjęcia z warsztatów edukacyjnych NInA, fot. Janina Łączyńska/Malwina Toczek

 

Pliki do pobrania
PDF
Regulamin Pracowni 2.0 2015.pdf

Zobacz również