Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Fot. Marzena Wyszyńska
Powrót

Pracownia 2.0 | Asertywność w sieci

Jesteś nauczycielem? Zapisz się na szkolenie dotyczące asertywności w sieci i dowiedz się jak radzić sobie z problemami związanymi z edukacją cyfrową.
Data
od: SO   13 / 01 / 2018
do: N   14 / 01 / 2018
Godzina
10:00
17:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Dla kogo?

Pracownia 2.0 to szkolenie przede wszystkim dla nauczycieli, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy także pozostałe osoby, które zajmują się edukacją młodzieży: bibliotekarzy, animatorów i studentów kierunków pedagogicznych.

Asertywność w sieci | Harmonogram szkolenia 

13 stycznia | Prowadząca: dr Dorota Żelechowska | 10:00-17:00

Sobotnia, psychologiczna część warsztatu to wprowadzenie do tematu asertywności. Jeden  z mitów, które narosły wokół asertywności to przekonanie, że polega ona po prostu na umiejętności mówienia „Nie” i bronienia własnych granic. Tymczasem asertywność powinna zasadzać się na szacunku i empatii – zarówno do siebie, jak i do innych ludzi. W sobotę zastanowimy się, jak budować asertywną postawę, z czego może wynikać brak asertywności i na czym polegają asertywne zachowania.  Szkolenie będzie zawierało elementy treningowe, byłoby zatem dobrze, gdyby uczestniczyły w nim osoby gotowe na tego rodzaju pracę nad sobą.

14 stycznia | Prowadząca: Karolina Szczepaniak | 9:00-17:00

Niedzielny warsztat będzie okazją do pogłębienia wątków, które pojawiły się na warsztacie o kreowaniu wizerunku w sieci (warsztat ten odbył się 17.12). W ramach warsztatu zdefiniujemy, czym jest asertywność w kontekście nowych technologii. Zastanowimy się w jakich sytuacjach nasza asertywność może zostać wystawiona na próbę i jakie postawy możemy wzmacniać u uczniów.

Prowadzące

dr Dorota Żelechowska – doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, pracowniczka naukowa i wykładowczyni na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, life coach. Specjalizuje się w psychologii poznawczej. Jej zainteresowania naukowe obejmują tematykę rozwiązywania problemów, kreatywność, inteligencję, treningi poznawcze i nowe trendy w edukacji. 

Karolina Szczepaniak – na co dzień pracuje jako menedżerka projektów IT. Zajmuje się również edukacją z zakresu nowych technologii, ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci. W 2015 roku ukończyła Szkołę Trenerską STOP prowadzoną przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych. Współpracuje z takimi organizacjami jak Centrum Cyfrowe, Fundacja 5medium oraz Fundacją Panoptykon, z którą jest związana od 5 lat.

Informacje praktyczne

Rejestracja na szkolenie przez formularz internetowy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (20).

Kontakt: ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, tel.: 22 380 49 82.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest zapoznanie się i zaakceptowanie postanowień regulaminu.

Zobacz również