Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. prasowe FINA
Powrót

Pracownia 2.0 w Bydgoszczy | Szkolenie dla nauczycieli

Zapraszamy na kolejne szkolenie Pracownia 2.0. Tym razem w Bydgoszczy! Na spotkaniu zajmiemy się wykorzystaniem technologii cyfrowych w edukacji.
Data
SO   09 / 12 / 2017
Godzina
09:00  –  18:00
Miejsce
Zespół Szkół Plastycznych
Konarskiego 2
85-066 Bydgoszcz

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe technologie w procesie edukacyjnym.

Dla kogo?

Pracownia 2.0 to szkolenie przede wszystkim dla nauczycieli, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy także pozostałe osoby, które zajmują się edukacją młodzieży: bibliotekarzy, animatorów i studentów kierunków pedagogicznych.

Program 

9:00-13:00 | Prowadząca: dr Dorota Żelechowska

Jak nowe technologie wpływają na funkcjonowanie dzieci w różnym wieku?
Jak wspierać ucznia adekwatnie do jego potrzeb. Trochę teorii z garścią wiedzy psychologicznej: bardzo krótko o wybranych metodach wspomagania procesu nauczania za pomocą nowych technologii, więcej o wspomaganiu rozwoju za pomocą skomputeryzowanych treningów poznawczych.

Przerwa kawowa

Omówienie kilku projektów naukowych stanowiących przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii do wsparcia edukacyjnego uczniów (na poziomie organizacji procesu kształcenia, metodyki nauczania konkretnych przedmiotów oraz indywidualizacji edukacji). Przedstawienie sposobów wyszukiwania informacji o tego rodzaju projektach i pomocach dla nauczycieli. Praca w grupach. Podsumowanie z dyskusją.

13:00-14:00 | Przerwa na lunch

14:00-18:00 | Prowadząca: Karolina Szczepaniak

Narzędzia cyfrowe, które pomagają w pracy grupowej. Celem tego modułu jest przedstawienie uczestnikom warsztatu aplikacji, które usprawniają pracę w grupie. Przyjrzymy się funkcjonalności między innymi takich aplikacji jak Kahoot!, Coogle, Bubble.US, Slack. Zobaczymy też, co można wycisnąć z narzędzi oferowanych przez Google. Przygotowane ćwiczenie pozwolą uczestnikom w praktyce przetestować działanie tych aplikacji.

Przerwa kawowa

Programy graficzne dla każdego. W ramach tego modułu, prowadząca warsztat zrobi przegląd prostych i darmowych narzędzi do tworzenia grafik. Będą to między innymi takie programy jak Canva, Piktochart. Moduł ten będzie uzupełniony o ćwiczenia, które pozwolą uczestnikom poznać podstawowe funkcje tych programów.

Prowadzące

dr Dorota Żelechowska – doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, pracowniczka naukowa i wykładowczyni na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, life coach. Specjalizuje się w psychologii poznawczej. Jej zainteresowania naukowe obejmują tematykę rozwiązywania problemów, kreatywność, inteligencję, treningi poznawcze i nowe trendy w edukacji. 

Karolina Szczepaniak – na co dzień pracuje jako menedżerka projektów IT. Zajmuje się również edukacją z zakresu nowych technologii, ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci. W 2015 roku ukończyła Szkołę Trenerską STOP prowadzoną przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych. Współpracuje z takimi organizacjami jak Centrum Cyfrowe, Fundacja 5medium oraz Fundacją Panoptykon, z którą jest związana od 5 lat.

Partnerem szkolenia jest Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Zapisy

Liczba miejsc: 20

Szkolenie odbędzie się w Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Konarskiego 2 w Bydgoszczy.

Rejestracja przez formularz rejestracyjny.

Udział w warsztatach jest jednoznaczny z zaakceptowaniem regulaminu.

Kontakt: Ewa Korzeniowska, ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, tel.: 22 380 49 82

Zobacz również