Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Parauszek i przyjaciele”, mat. promocyjne
Powrót

Przygoda w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

W czerwcowej odsłonie cyklu „W małym kinie” damy się porwać przygodzie! Razem z bohaterami ulubionych bajek wybierzemy się na biwak, polecimy na księżyc i udamy się w podróż do Pacanowa. Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   07 / 06 / 2018
Godzina
10:00  –  11:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W małym kinie.

Program

Parauszek i przyjaciele | Biwak

Mały zajączek Parauszek wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w krainie zwanej Naszym Lasem. Losy Parauszka i przyjaciół obserwowane są przez wszechwiedzącą, mądrą sowę Uhu, komentującą wydarzenia z dorosłego punktu widzenia. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.

Zwariowane przygody

Animacja Stefana Szwakopfa opowiada o zwariowanych przygodach chłopaka zakochanego w córce kolejarza. Wąsaty ojciec niechętny jest serenadom pod oknem i całusom pod osłoną nocy. Aby uniemożliwić kontakt uroczej rudowłosej pieguski z romantycznym młodzieńcem, wysyła go… na księżyc. A to dopiero początek przeszkód, jakie chłopak musi pokonać, aby zjednać sobie ojca, stojącego na drodze szczęściu zakochanych.

Przygoda w paski

Bohaterem filmu rysunkowego Przygoda w paski jest słoń, a właściwie słonica. Odmienny wygląd sprawia, że jednolicie ubarwione stado odnosi się do niej z dystansem i rezerwą. Odrzucona i nieszczęśliwa bohaterka poznaje w końcu kogoś podobnego do siebie. Para słoni – jeden w pionowe paski, a drugi w poprzeczne – zaprzyjaźnia się ze sobą.

Dziwne przygody Koziołka Matołka | Upał

Animowany serial opowiadający o niezwykłych podróżach i przygodach niezdarnego, ale bardzo sympatycznego Koziołka Matołka. Celem jego wyprawy jest Pacanów – miasto słynące z kowali, którzy umieją elegancko podkuwać kozy.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (70 osób).

Partner

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

undefined

Pliki do pobrania
PDF
w_malym_kinie_regulamin_czerwiec.pdf

Zobacz również