Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Porwanie Baltazara Gąbki”, kadr z filmu
Powrót

Przygoda w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Druga odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona przygodzie. Wystąpią: Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, Bartolini Bartłomiej, słoń Dominik i inni. Pokaz jest przeznaczony dla grup zorganizowanych.
Data
PT   21 / 04 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone zwierzętom (14.04), przygodom (21.04), przyjaźni (05.05), wyobraźni (12.05) i ponownie przygodom (19.05). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym  savoir-vivre’em.

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

Program | 21 kwietnia 2017

Porwanie Baltazara Gąbki

Słynny badacz Baltazar Gąbka wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających. Jego długa nieobecność w ojczyźnie zaniepokoiła księcia Kraka, który rozkazał zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca do kraju. W jej skład wchodzą Smok Wawelski oraz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (nadworny kucharz). Wspólnie wyruszają samochodem-amfibią, a ich tropem podąża szpieg z Krainy Deszczowców.

Bolek i Lolek na wakacjach

Bolek i Lolek pokazują, że letni wypoczynek może stać się niezwykle ciekawy – wystarczy odrobina wyobraźni. Chłopcy postanawiają zostać średniowiecznymi rycerzami, szukają skarbu ukrytego w górskiej jaskini, o którym słyszeli od bacy, a biwakując nad jeziorem stają oko w oko z łosiem, który psuje ich plany.

Tajemnica starego zamku

Debiut reżyserski Witolda Giersza, którego współpracownikiem był tu Zbigniew Lengren – scenarzysta i współautor oprawy plastycznej filmu. Bohaterem tego sympatycznego filmu animowanego jest detektyw Rex. Bohater udaje się do starego zamku. Odnajduje złodzieja drogich kamieni i porywacza małego kotka.

Proszę słonia

Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać. Figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia, który budzi powszechną sensację.

Wstęp

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).

Obowiązują zapisy przez formularz internetowy.

Rejestracja oznacza akceptację regulaminu.

Zobacz również