Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
"Przygoda w paski", mat. promocyjne, źródło: Fototeka FINA
Powrót

Zwierzęta w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona wyprawom. Wystąpią: Mamutek, dinozaury, a także kot Filemon! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   26 / 10 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W październiku w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone potworkom (12.10), wyprawom (19.10) oraz zwierzętom (26.10). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

 

Program | 26 października 2017

Przygoda w paski

Film animowany, którego bohaterką jest słonica w czarno-białe paski. Odmienny wygląd sprawia, że jednolicie ubarwione stado odnosi się do niej z dystansem i rezerwą. Odrzucona i nieszczęśliwa, poznaje w końcu kogoś podobnego do siebie, kto również nie jest akceptowany przez swoje otoczenie. Para słoni - jeden w pionowe, a drugi w poprzeczne paski - zaprzyjaźnia się ze sobą i tworzy własne stado. Animacja o potrzebie akceptacji odmienności i umownych granicach normalności.

W krainie dinozaurów

Podróże w czasie to serial animowany dla dzieci realizowany w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Poszczególne odcinki przenoszą dzieci do rozmaitych światów; w uproszczony i nieco schematyczny sposób pokazują m.in.: miasto przyszłości, życie piratów, ludzi jaskiniowych oraz Centaurów. Odcinek wyreżyserowany i napisany przez Stefana Szwakopfa zaprasza tym razem do krainy dinozaurów. Wielkie gady złoszczą się, walczą, bywają niebezpieczne, ale też przyjacielskie. Na szczęście wszystko to tylko film!

Mamutek

Mamutek Teresy Badzian to znakomita propozycja dla maluchów uwielbiających amerykańską  Epokę lodowcową. W polskiej animacji pojawia się nawet stwór podobny do leniwca Sida – tyle, że znacznie większy i dużo mniej leniwy, za to bardziej od niego niebezpieczny. Kiedy owłosiony zwierz próbuje zaatakować chłopca w jaskini, malcowi przychodzi z pomocą tytułowy Mamutek. Z tego filmu dzieci dowiedzą się, że warto pomagać innym w potrzebie.

Dziwny świat kota Filemona

Telewizyjny serial animowany dla dzieci wyprodukowany w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For i emitowany w latach 1972–1974. Opowiada o przygodach dwóch kotów – starego, doświadczonego Bonifacego, oraz Filemona – małego, naiwnego kotka, ciekawego świata. Obaj mieszkają w wiejskiej chacie z Dziadkiem i Babcią.

 

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Zobacz również