Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Kosmogonia”, reż. Danuta Adamska-Strus, fot. Fototeka FINA
Powrót

Przygody muzycznego surrealizmu | Muzyczki

Kolejna odsłona cyklu o eksperymentalnej muzyce demoludów to surrealistyczna jazda bez trzymanki po krótkometrażowych filmach z lat 60. i 70.
Data
CZ   11 / 10 / 2018
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Pokaz animacji z muzyką Eugeniusza Rudnika i Zdenka Liški

Przewodnikami podczas tej podróży będą dwaj kompozytorzy, mający szczególny talent do łączenia dźwięków konkretnych z prostymi efektami elektronicznymi w formie dowcipnych anegdot: Zdeněk Liška i Eugeniusz Rudnik. Ten pierwszy zasłynął współpracą z kultowym animatorem Janem Švankmajerem. Tego wieczoru pokażemy trzy jego krótkie filmy: Trumniarnię i Et cetera z 1966 roku oraz mającego premierę pięć lat później Dżabbersmoka. Po projekcji dzieł czechosłowackich pokażemy filmy, do których muzykę zrobił Eugeniusz Rudnik: Kosmogonię (1972) w reżyserii Danuty Adamskiej-Strus, Zupę (1974) Zbigniewa Rybczyńskiego oraz dwa filmy Jerzego Kaliny: Muszlę (1974) oraz Szychtę (1988) 

21:15 Spotkanie z Jerzym Kaliną

Gościem Jana Topolskiego będzie Jerzy Kalina wybitny scenograf, rzeźbiarz i reżyser. Twórca między innymi głośnej instalacji Przejście, opraw papieskich pielgrzymek, Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 oraz filmów, do których muzykę komponowali m. in. Eugeniusz Rudnik i Bohdan Mazurek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu wydarzenia. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również