Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Parauszek i przyjaciele”, mat. promocyjne
Powrót

Przyjaźń w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Trzecia odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona przyjaźni. Wystąpią: Agingowie, Bagingowie, Szach, Parauszek i inni. Pokaz jest przeznaczony dla grup zorganizowanych.
Data
PT   05 / 05 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone zwierzętom (14.04), przygodom (21.04), przyjaźni (05.05), wyobraźni (12.05) i ponownie przygodom (19.05). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym  savoir-vivre’em.

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

Program | 5 maja 2017

Parauszek i przyjaciele

Serial przedstawia przygody Parauszka, małego zajączka, który wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w krainie zwanej Naszym Lasem. Losy Parauszka i przyjaciół obserwowane są przez wszechwiedzącą, mądrą sowę Uhu, komentującą wydarzenia z dorosłego punktu widzenia. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.

Cudowna broda szacha 

Film animowany zrealizowany techniką wycinankową, przedstawiający historię szacha z olbrzymią brodą, która przysparza właścicielowi wielu kłopotów i uniemożliwia wypełnianie codziennych obowiązków, gdyż nieustannie ktoś lub coś się w niej plącze i gubi. Szach spotyka na swojej drodze ogolonego mężczyznę, który pomaga mu pozbyć się zarostu i inspiruje do porzucenia swojego stanowiska i otworzenia własnego salonu fryzjerskiego.

Agi Bagi

Polski serial animowany zrealizowany techniką 3D przez polską firmę BadiBadi. Opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi, które zamieszkują dwa plemiona: Agingów i Bagingów. W każdym odcinku Agingowie i Bagingowie wspólnie rozwiązują problem, który wywiera niekorzystny wpływ na środowisko. Wesoły i ciepły film dla widowni w wieku 2-5 lat z nienachalnym przesłaniem edukacyjnym.

Wstęp

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).

Obowiązują zapisy przez formularz internetowy.

Rejestracja oznacza akceptację regulaminu.

 

Zobacz również