Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Psy, reż. Władysław Pasikowski, fot. Studio Filmowe „Zebra”
Powrót

Psy | W dobrym gatunku

Niedawno minęło 25 lat od premiery, więc nadarza się doskonała okazja, by obejrzeć ten film jeszcze raz… albo obejrzeć go wreszcie.
Data
ŚR   17 / 01 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W dobrym gatunku.

Psy, reż. Władysław Pasikowski, 1992, 104 minuty

Gdyby kultowość filmu mierzyć ilością cytatów, scen, nawiązań i skojarzeń, które ze sobą niesie, to Psy Władysława Pasikowskiego są dziełem kultowym na poziomie 11/10. Jedni uznają Psy za najlepszy film o transformacji ustrojowej w Polsce, inni – za świetną próbę przeszczepienia na nasz grunt warsztatu amerykańskiego filmu sensacyjnego. Jedni i drudzy zapewne mają rację.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z Jakubem Majmurkiem – filmoznawcą, doktorantem w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, członkiem zespołu „Krytyki Politycznej”. Spotkanie poprowadzi Kaja Klimek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona. Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również