Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Jacek Śpioszek”, źródło: Fototeka FINA
Powrót

Pustynia w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona pustyni. Wystąpią: Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Jacek Śpioszek oraz Żyrafiątko. Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   14 / 09 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

We wrześniu w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone pustyni (14.09), przyjaźni (21.09) oraz konikom i koziołkom (28.09). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em.

Program | 14 września 2017

Jacek Śpioszek | W piaskach pustyni

Bohaterem bajki jest Jacek Śpioszek, który przeżywa we śnie rozmaite przygody: a to przenosi się do fikcyjnego świata z książki i musi uciekać przed dwoma rozbójnikami, a to przy pomocy dzielnego pieska zdobywa skarb i pozbywa się swoich prześladowców, a to żegluje balią po morzu. W tym odcinku zwiedza muzeum, gdzie zostaje wciągnięty w ramy jednego z obrazów i przeniesiony w czasy starożytne.

Dziwne przygody Koziołka Matołka | Władca pustyni

Animowany serial opowiadający o niezwykłych losach Koziołka Matołka, który przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa – miasta słynącego z kowali umiejących elegancko podkuwać kozy. Łatwowierny, śmieszny i trochę niezdarny Koziołek wędruje przez morza i wyspy, odwiedza także Dziki Zachód oraz polskie miasta. Tym razem dociera na pustynię, gdzie musi uciekać przed bardzo groźnym lwem.

Bolek i Lolek wyruszają w świat | W piaskach Gobi

Tym razem Bolek i Lolek wybierają się w długą wyprawę do jednego z najcieplejszych miejsc na Ziemi, jakim jest pustynia Gobi. Znajdują zakopany w piasku szkielet prehistorycznego ptaka, a ze znajdującego się nieopodal jaja wykluwa się pisklę. Mały początkowo ptaszek wyrasta na monstrum.

Pamiętnik Florki | Wiatr

Polski serial animowany pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest baczną obserwatorką rzeczywistości. W tym odcinku Florka dostaje od Taty latawiec! Mimo początkowych problemów z wiatrem, po chwili latawiec lata jak szalony. Po chwili wiatr wyrywa go z łapek Ryjówki, a ona wraca do domu – tak będzie bezpieczniej, bo za oknem prawdziwa wichura. Latają papiery i śmieci, a nawet pan Zając z żoną. Czy będzie już tak wiało zawsze?

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).
 

Zobacz również