Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Rafał Wojczal
Powrót

Ra-ba-ba-ba | Pokaz filmu, koncert oraz spotkanie z twórcami

Premiera dokumentu Rafała Wojczala i Ani Witkowskiej poświęconego niezwykłej historii rodzinnej trójmiejskiego artysty, Adama Witkowskiego. Pokazowi filmu towarzyszyć będzie koncert oraz spotkanie z twórcami.
Data
PN   08 / 05 / 2017
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Adam Witkowski jest malarzem, twórcą instalacji oraz filmów wideo, a także muzykiem występującym obecnie w duecie Nagrobki. W wieku niemal czterdziestu lat artysta dowiedział się przypadkiem, że ojciec, którego nigdy nie poznał, żyje i mieszka w irackim Khanakin. Spotkanie z człowiekiem znanym dotychczas jedynie z zachowanych przez matkę listów stało się nagle realne. Tej niezwykłej wyprawie na Bliski Wschód towarzyszyła sztuka. Nie tylko dlatego, że kurdyjski rodzic Witkowskiego okazał się poetą. Mężczyźni poznają się lepiej poprzez pracę nad stworzeniem albumu muzycznego zatytułowanego Ra-ba-ba-ba.

Pokazowi Ra-ba-ba-by towarzyszyć będzie koncert Adama Witkowskiego, w którego muzyce słychać fascynację kulturą Bliskiego Wschodu. W NInA odbędzie się również spotkanie z twórcami filmu oraz jego bohaterem.

Partnerem projektu jest miasto Gdańsk.

Program

20:00 Pokaz dokumentu Ra-ba-ba-ba

20:30 Spotkanie z Adamem Witkowskim oraz twórcami filmu

21:00 Koncert solowy Adama Witkowskiego

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie lub koncercie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Zobacz również