Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Katarzyna Idźkowska
Powrót

RGG | FINA na ucho

Jazzowe trio wystąpi w FINA po wydaniu „Memento” czerpiącego z kooperacji z europejskimi artystami wielkiego formatu, które zespół podejmował w ostatnich latach
Data
CZ   10 / 10 / 2019
Godzina
20:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

RGG to trio będące ostatnim zespołem, z którym grał wybitny trębacz Tomasz Stańko. Pianista Łukasz Ojdana, kontrabasista Maciej Garbowski oraz perkusista Krzysztof Gradziuk mają zresztą doświadczenie w dzieleniu sceny z legendami muzyki improwizowanej. Zespół nagrywał między innymi z tuzami brytyjskiej sceny – saksofonistami Evanem Parkerem i Trevorem Wattsem. Na swoich autorskich albumach RGG prezentuje nierzadko bardziej klasyczne, jazzowe oblicze. Na wydanej w tym roku płycie „Memento” znajdziemy zarówno autorskie kompozycje, jak i interpretacje utworów m.in. Ornette’a Colemana i Henryka Mikołaja Góreckiego.

Skład zespołu:
Łukasz Ojdana – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 19:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

 

Zobacz również