Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Marcin Pawlukiewicz | NInA
Powrót

Rogiński gra Purcella | NInA na ucho

Gitarzysta Raphael Rogiński wraz zespołem z charakterystyczną dla siebie swobodą interpretują twórczość mistrza brytyjskiego baroku.
Data
PN   24 / 04 / 2017
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Zapraszamy na premierowe wykonanie płyty Raphael Rogiński plays Henry Purcell. To nie pierwszy raz, kiedy uznany gitarzysta sięga po muzykę doby baroku. Inaczej jednak niż w przypadku płyty Bach Bleach,tym razem towarzyszy mu dwójka muzyków: Olga Mysłowska (wokal, syntezatory) oraz Sebastian Witkowski (syntezatory).

Jak przyznaje gitarzysta, Purcellem zainteresował się nie tylko ze względu na jego kompozytorski kunszt – istotny był również klimat tej muzyki. Zdaniem Rogińskiego twórczość Purcella cechuje charakterystyczne dla brytyjskiej tradycji brzmienie będące „jakby wołaniem z wrzosowisk, delikatne i rozmyte przez wiatr”. Z tego właśnie powodu muzyk doszukuje się punktów wspólnych między Purcellowskimi pieśniami a utworami Cocteau Twins czy PJ Harvey. 

Narodowy Instytut Audiowizualny jest partnerem wydawnictwa.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

 

Zobacz również