Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Śniego”, reż. Antoine Lanciaux, Sophie Roze, mat. promocyjne
Powrót

Różne strony świata | Weekend w małym kinie

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na kilka krótkich filmów z różnych zakątków Europy: Szwecji, Francji, Niemiec i Włoch.
Data
N   17 / 09 / 2017
Godzina
11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Prezenty Astona, reż. Uzi Geffenblad, Lotta Geffenblad, Szwecja, 2012, 9 minut

Aston jest mistrzem dawania prezentów. W oczekiwaniu na swoje urodziny opakowuje w papier prezentowy wszystkie przedmioty, które napotka. A potrafi wynaleźć ich tysiące. Prezenty mnożą się w zastraszającym tempie. Czy rodzicom uda się opanować obsesję malca? Czy trzeba ją powstrzymywać?

Niespodzianka, reż. Jacob Frey, Niemcy, 2015, 5 minut

Jake całe dnie spędza grając na konsoli. Nie chce się bawić na zewnątrz, nie chce wychodzić z domu. Nawet kiedy dostaje szczeniaka, w ogóle się nie cieszy. Mimo niechęci chłopca, psiak bardzo chce się zaprzyjaźnić i nie poddaje się w swoich staraniach. Czy jego radość i entuzjazm przekonają Jake’a?

Wstyd i okulary, reż. Alessandro Riconda, Włochy, 2013, 7 minut

Mirko nie może rozwiązać zadań, bo nie widzi z bliska. Musi założyć okulary, ale co wtedy pomyśli o nim dziewczynka z sąsiedniej ławki, którą bardzo lubi? Jest przekonany, że jako okularnik nie ma u niej żadnych szans. Pół godziny walczy ze sobą i szuka sposób na założenie okularów w ukryciu. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy dziewczynka, żeby go lepiej zobaczyć na szkolnym korytarzu, zakłada na nos… okulary!

Śnieg, reż. Antoine Lanciaux, Sophie Roze, Francja, 2015, 26 minut

Śnieg przykrył caluteńkie miasto. Tak grubą warstwą, że wszystkie ulice są zamknięte. Nie wiadomo skąd w miasteczku nagle pojawia się rodzina Inuitów, którzy zamiast odśnieżać budują igloo i spokojnie łowią w przerębli. I chociaż żaden z sąsiadów nie mówi w ich języku, i tak pomogą sobie nawzajem.

Wstęp

Liczba miejsc ograniczona (120). Udział w pokazie wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz rejestracyjny.

W razie pytań prosimy o kontakt z Aleksandrą Mironiuk z Działu Edukacji i Badań FINA: aleksandra.mironiuk@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

Partner

 

undefined

Pliki do pobrania
PDF
Weekend_w_malym_kinie_regulamin.pdf

Zobacz również