Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Archiwum FINA
Powrót

Rozwód po włosku | Klub Seniora

W nowym sezonie zapraszamy na spotkania z perełkami światowej kinematografii, opowiadającymi w nietuzinkowy sposób o relacjach damsko-męskich. W programie cyklu znajdą się wielkie dzieła kinematografii francuskiej, włoskiej, brytyjskiej, ale także radzieckiej i czechosłowackiej.
Data
CZ   08 / 11 / 2018
Godzina
11:00  –  13:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Rozwód po włosku, reż. Pietro Germi, Włochy 1961, 104 minuty

Rozwód po włosku to przede wszystkim satyra na absurdy włoskiego prawodawstwa, które miały się świetnie jeszcze w latach 60-tych. Prawo we Włoszech stanowiło bowiem, że rozwód nie jest dopuszczalny, natomiast istnieje prawne przyzwolenie na mord na niewiernym małżonku. Film obsypano nagrodami – na MFF w Cannes otrzymał statuetkę w kategorii najlepsza komedia, Oscara za najlepszy scenariusz, jak również Złoty Glob dla Mastroianniego za najlepszą komediową rolę męską.

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również