Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Library of Congress, PD
Powrót

Serce psa | Dzień Psa w FINA

Z okazji Dnia Psa w plenerowym kinie FINA zobaczymy „Serce psa” – film w reżyserii Laurie Anderson, a także animację „Jak działa jamniczek” Juliana Antonisza. Zapraszamy z czworonogami! Weź dokument tożsamości, smycz i miskę – my zapewnimy wodę, leżaki, kocyki oraz słuchawki do kina plenerowego.
Data
SO   01 / 07 / 2017
Godzina
21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Program

Jak działa jamniczek?, reż. Julian Antonisz, 1971, 8 minut

„Tak działa elektryczna mechaniczna stukawka pukawka. Tak działa elektrokapuściocha. Tak działa agrafka. I inne okropnie złożone wynalazki (kapacytron wiśniowy, koziówka stalowa oraz piłupdziwula dyfuzyjna). A jak działa jamniczek?” Na to, i wiele innych „okropnie złożonych” pytań odpowiada krótkometrażowy film animowany Juliana Antoniusza, w którym wykorzystano niekonwencjonalne techniki filmowe, takie jak wycinankę, rysunek, filmowanie reakcji chemicznych, czy wydrapywanie obrazów na taśmie filmowej. Komentarz, ze wspaniałym kresowym akcentem, czyta pensjonariuszka krakowskiego domu starców.

Serce psa, reż. Laurie Anderson, 2015, 75 minut

Medytacyjna podróż pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów, której punktem wyjścia jest śmierć ukochanej foksterierki reżyserki, Lolabelle. Anderson dzieli się swoimi przemyśleniami na temat miłości, związków życia i śmierci, buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Film jest hołdem dla jej męża Lou Reeda i ukochanego psa, jest również oryginalny pod względem wizualnym: łączy niezależne gatunki i formy, jak animacje, found footage, archiwa czy prywatne nagrania audio. Film miał premierę podczas festiwalu filmowego w Wenecji w 2015 roku.

Partnerem wydarzenia jest Studio Miniatur Filmowych.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbywa się w kinie plenerowym z wykorzystaniem słuchawek bezprzewodowych. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:30. Liczba słuchawek jest ograniczona (200 sztuk).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców oraz środków odstraszających komary.

Regulamin

W związku z obecnością wielu czworonogów przypominamy, że zgodnie z naszym regulaminem nie wolno wprowadzać zwierząt do archiwum FINA (parter), na salę kinową (1 piętro), salę konferencyjną (parter) oraz do przestrzeni edukacyjnych (2 piętro) z wyłączeniem psów przewodników. Wprowadzane na teren dziedzińca psy powinny być na smyczy lub/i w kagańcach. Psie odchody należy sprzątnąć i wyrzucić do specjalnych pojemników ustawionych na dziedzińcu.

Bardzo prosimy właścicieli czworonogów o odpowiednią opiekę nad nimi, tak by nie przeszkadzały ani nie wyrządziły szkody pozostałym uczestnikom wydarzenia. Osoba przebywająca w przestrzeni FINA z psem ponosi pełną i nieograniczoną odpowiedzialność z tytułu wszelkich ewentualnych szkód wyrządzonych przez psa na zdrowiu i życiu osób i innych zwierząt oraz w mieniu FINA i mieniu innych osób przebywających w przestrzeni FINA, którym powinien był zapobiec przy dołożeniu należytej staranności. FINA nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności z tytułu zaniedbania lub niedopełnienia obowiązków osób przebywających w przestrzeni FINA ze zwierzętami oraz z tytułu ich niestosowania się do zapisów regulaminów: Przebywania w budynku A siedziby FINA oraz Przebywania na dziedzińcu, w tym odpowiedzialności finansowej.

Zobacz również