Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Słodki koniec dnia | Nowe polskie kino

Bohaterką najnowszego filmu Jacka Borcucha jest polska poetka Maria Linde (Krystyna Janda), która w reakcji na wybuch stanu wojennego postanowiła zamienić peerelowską siermięgę na stylową toskańską prowincję. Limit miejsc na wydarzenie został wyczerpany.
Data
WT   11 / 06 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Nowe polskie kino.

Program

Słodki koniec dnia, reż. Jacek Borcuch, Polska 2019, 92 minuty

Jako laureatka nagrody Nobla, Maria Linde cieszy się estymą wśród lokalnej społeczności i nie może tego zmienić nawet romans z dużo młodszym imigrantem (Lorenzo de Moor). Postrzeganie Linde zmienia natomiast jej publiczne wystąpienie, w którym odnosi się w sposób kontrowersyjny do zamachów terrorystycznych w Rzymie. Słodki koniec dnia staje się wówczas opowieścią o współczesnej Europie z jej lękami, wzniosłymi ideami i zawstydzającą hipokryzją. Krystyna Janda została nagrodzona za swoją rolę na festiwalu Sundance.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Jackiem Borcuchem.

Wstęp

Limit miejsc na pokaz został wyczerpany.

Zarezerwowane wejściówki należy odebrać w dniu wydarzenia od godz. 18.00 do 18.30 – później nieodebrane wejściówki zostaną przekazane oczekującym widzom.

W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu lub w razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również