Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego"
Powrót

Śniadanie u Tiffany'ego | Klub Seniora–Wałbrzyska

W nowym sezonie Klubu Seniora na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszamy na cykl filmów z największymi kobiecymi gwiazdami światowej kinematografii. W programie cyklu znajdą się ikony kobiecości, stylu i piękna o nietuzinkowych osobowościach, które ujawniają w klasycznych już dziś filmach z lat 30., 50., 60. i 70.
Data
PT   06 / 12 / 2019
Godzina
11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Śniadanie u Tiffany'ego, reż. Blake Edwards, USA 1961, 115 minut

Ekranizacja opowiadania Trumana Capote to opowieść o Holly Golightly (wielka rola Audrey Hepburn), uroczej, nieco mieszkanką eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jej życie upływa na nieustannej zabawie na koszt bogatych adoratorów. Pewnego dnia piętro wyżej wprowadza się młody pisarz, który, jak się okazuje, urządził się w życiu na podobnych zasadach. Tę dwójkę zaczyna łączyć przyjaźń, ale szybko zamienia się w coś więcej. Oboje będą musieli zweryfikować swe dotychczasowe życiowe wybory i zdecydować, czy są w stanie być razem. 

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również