Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Jerzy Łukaszewicz, mat. Fototeka FINA
Powrót

Sól ziemi czarnej | Przeszłość jest dziś

Zobacz pierwszą część tzw. „Śląskiej Trylogii”, w której Kazimierz Kutz złożył hołd krainie swojego dzieciństwa. Film okazał się przełomowy dla filmowej kariery Kutza, zdobywając wiele nagród na festiwalach i zyskując ogromne uznanie wśród publiczności.
Data
PT   25 / 05 / 2018
Godzina
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu: Przeszłość jest dziś.

Program

Sól ziemi czarnej, reż. Kazimierz Kutz, Polska, 1970, 99 minut

Poetycka ballada ludowa osnuta wokół dramatycznych wydarzeń II Powstania Śląskiego z sierpnia 1920 roku. Film opowiada dzieje rodziny starego górnika, którego synowie walczą o polskość swej ziemi. Film nie rekonstruuje przebiegu powstania – odtwarza natomiast jego klimat i kreśli zbiorowy portret śląskiego ludu.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem badaczy i filmoznawców.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również