Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Celestyna Król
Powrót

Supernova | Nowe polskie kino

Najlepszy debiut na festiwalu w Gdyni, nominacja do Paszportu Polityki i porównania do twórczości Krzysztofa Kieślowskiego – zapraszamy na pokaz głośnego filmu Bartosza Kruhlika. Po projekcji spotkanie z reżyserem poprowadzi krytyczka filmowa, Ola Salwa.
Data
WT   07 / 01 / 2020
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Supernova, reż. Bartosz Kruhlik, Polska 2019, 78 minut

Debiut, który wywołał sporo zamieszania na ostatnim festiwalu w Gdyni! Trzech mężczyzn, jedno miejsce i jedno zdarzenie, które zmieni życie każdego z nich. Realistyczna do bólu opowieść o kilku godzinach z życia wiejskiej społeczności i człowieku postawionym w sytuacji granicznej stawia pytania o istotę przypadku i przeznaczenia. Twórcy rozwijają tę krwistą obyczajową narrację na pograniczu gatunków: dramatu, thrillera i kina katastroficznego.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie ze reżyserem filmu – Bartoszem Kruhlikiem oraz aktorami. Rozmowę poprowadzi krytyczka filmowa – Ola Salwa.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również