Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
plakat filmu „Opowieść o Susan Sontag”, reż. Nancy Kates, mat. HBO
Powrót

Susan Sontag i Irena Grudzińska-Gross | Filmy o pisaniu

Zobacz intymny dokument o Susan Sontag – jednej z najbardziej wpływowych i inspirujących autorek XX wieku. O autorce słynnych „Zapisków o kampie” porozmawiamy po projekcji z Ireną Grudzińską-Gross – historyczką idei, eseistką i wykładowczynią Princeton University.
Data
WT   08 / 05 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dwutygodnik.com Filmy o pisaniu.

Program

Opowieść o Susan Sontag, reż. Nancy Kates, HBO, 2014, 95 minut

Dokument opowiada o Susan Sontag przez pryzmat jej życiowych wyborów, niepokornego charakteru, pasji oraz miłości. O autorce „Przeciw interpretacji” mówią m.in. jej syn David Rieff oraz słynna fotografka, a prywatnie partnerka pisarki, Annie Leibovitz. W filmie nie brakuje też archiwalnych materiałów oraz cytatów z samej Sontag. Film otrzymał nagrodę specjalną na Tribeca Film Festival.

Pokaz odbywa się dzięki uprzejmości HBO – producenta filmu. Opowieść o Susan Sontag można oglądać w serwisie HBO GO.

Spotkanie z Ireną Grudzińską-Gross

O filmie, a także o Susan Sontag – jej życiu, dziele i globalnym wpływie – porozmawiamy z Ireną Grudzińską-Gross, historyczką idei, eseistką i wykładowczynią Princeton University. Spotkanie poprowadzi autorka Dwutygodnik.com Zofia Zaleska.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również