Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Świat milczenia”
Powrót

Świat milczenia | Klub seniora

Zobacz fascynujący film o głębinach morskich i ich mieszkańcach, zrealizowany w pobliżu wyspy Assomption na Oceanie Indyjskim. To jeden z pierwszych w historii kina obrazów pokazujących podwodne uniwersum w kolorze.
Data
CZ   29 / 03 / 2018
Godzina
12:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W ramach „Klubu seniora” co miesiąc spotykamy się z największymi dokonaniami światowego kina dokumentalnego, którym towarzyszy polski krótkometrażowy akcent, nawiązujący tematyką i konwencją do prezentowanego arcydzieła dokumentu. Przed każdym pokazem krótką prelekcję wygłosi kurator cyklu – krytyk filmowy i filmoznawca Andrzej Bukowiecki.

Program

Świat milczenia, reż. Jacques-Yves Cousteau, Louis Malle, Francja 1956, 86 minut 

Jacques-Yves Cousteau, podróżnik i reżyser filmowy, niestrudzony badacz morskich otchłani, w latach 50. XX wieku zapoczątkował serię dokumentów o podwodnym świecie. Było to możliwe dzięki skonstruowaniu według jego pomysłu specjalnego aparatu tlenowego, pozwalającego zanurzyć się na dużych głębokościach. Cousteau i młodziutki Louis Malle zdobyli za Świat milczenia najważniejsze filmowe laury: Oscara za najlepszy film dokumentalny i Złotą Palmę w Cannes. Zarejestrowane przez nich wówczas obrazy robią wrażenie do dziś.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 11:30. Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również