Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Szalone noce z Emily”, mat. promocyjne
Powrót

Emily Dickinson | Filmy o pisaniu

Zobacz pełną nieposkromionego humoru queerową komedię, która pokazuje najwybitniejszą poetkę języka angielskiego w zupełnie nowym świetle. Po filmie zapraszamy na rozmowę z tłumaczką i badaczką przekładu literackiego, Magdaleną Heydel.
Data
ŚR   19 / 06 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach drugiej edycji cyklu Filmy o pisaniu.

Program

Szalone noce z Emily, reż. Madeleine Olnek, 2017, 94 minuty

Literackie i filmowe portrety Emily Dickinson – najwybitniejszej poetki języka angielskiego – pokazują ją zazwyczaj jako neurotyczną mistyczkę, oddanej równie głębokim, co abstrakcyjnym poszukiwaniom duchowym i twórczym. Madeleine Olnek, opierając się na krytycznej lekturze listów Dickinson, dekonstruuje to stereotypowe wyobrażenie. W jej filmie główną pasją Emily Dickinson i inspiracją dla jej poezji jest, całkiem nieabstrakcyjny, romans z bratową.

Rozmowa

O Emily Dickinson, jej twórczości, biografii, micie i wizerunku, porozmawiamy z Magdaleną Heydel – tłumaczką i badaczką przekładu literackiego. Spotkanie poprowadzi Bartosz Sadulski.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również