Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Paweł Tkaczyk/Manana
Powrót

Szatan kazał tańczyć | Seans z bohaterką

Instagramowy, narracyjnie nieciągły kalejdoskop 54 scen z życia dziewczyny, pisarki po debiucie, która chce się zabawić na śmierć, a przy okazji wszystko to spisać. Po filmie porozmawiamy z reżyserką Katarzyną Rosłaniec o granicach, do których docierają bohaterki polskich filmów fabularnych.
Data
ŚR   11 / 04 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Seans z bohaterką.

Program

Szatan kazał tańczyć, reż. Katarzyna Rosłaniec, 2016, 97 minut

Karolina żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. Jest pisarką, a jej pierwsza powieść, współczesna wersja Lolity, stała się międzynarodowym sukcesem. Jednak jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks.

Spotkanie

O granicach, do których docierają bohaterki polskich filmów fabularnych, porozmawiamy z reżyserką filmu, Katarzyną Rosłaniec. Spotkanie poprowadzi kuratorka cyklu Monika Talarczyk.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Uwaga! Film jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych.

Zobacz również