Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. archiwum FINA
Powrót

Szczególny dzień | Klub Seniora–Wałbrzyska

W nowym sezonie Klubu Seniora na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszamy na cykl filmów z największymi kobiecymi gwiazdami światowej kinematografii. W programie cyklu znajdą się ikony kobiecości, stylu i piękna o nietuzinkowych osobowościach, które ujawniają w klasycznych już dziś filmach z lat 30., 50., 60. i 70.
Data
CZ   14 / 11 / 2019
Godzina
11:00  –  13:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Program

Szczególny dzień, reż. Ettore Scola, Kanada, Włochy, 1977, 110 minut

Poruszający komentarz na temat Włoch lat 30., czasu aktywizujących się organizacji faszystowskich. W dniu spotkania Hitlera z Mussolinim niewiele osób zostanie w domach. Gospodyni domowa Antonietta i homoseksualista Gabriele, który został zwolniony z pracy spędzaą ten dzień w szczególny sposób, wśród uprzejmości i niedopowiedzeń, pozwalając sobie na przelotne chwile pokoju, zanim rozpocznie się wojenna rzeź.

 

Spotkanie

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również