Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Karolina Konieczna
Powrót

Tęskno | Wieczne lato: muzyka

Zespół, który tęskni za liryczną muzyką, która nie boi się bogatych aranżacji. Jego szybko rosnąca popularność pokazuje, że nie jest w tym odczuciu odosobniony.
Data
CZ   19 / 07 / 2018
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Tęskno to jeden z najgłośniejszych nowych zespołów na polskiej popowej scenie. Takie postawienie sprawy jest jednak pewnym uproszczeniem, ponieważ grupę założyła wokalistka Joanna Longić, która sprawnie porusza się po obszarze muzyki elektronicznej oraz nagradzana pianistka Hania Rani. Rezultatem tej współpracy są bardzo nastrojowe, bogato zaaranżowane utwory, w których słychać fascynacje kameralistyką, skandynawskim art-popem. To muzyka delikatna, romantyczna, co podkreślają napisane języku polskim teksty oraz występujący z duetem kwintet w składzie: Kornelia Grądzka, Paulina Kusa (skrzypce), Mateusz Wasiucionek (altówka), Zuzanna Stradowska (wiolonczela) oraz Stanisław Czyżewski (kontrabas).  

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również