Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Tarapaty, mat. promocyjne
Powrót

Tarapaty | Mikołajki w FINA

Dociekliwe dzieciaki, złodziejska szajka, opuszczona kamienica i pożeracz cukierków – to musi oznaczać tarapaty. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą nieodnalezione skarby.
Data
SO   09 / 12 / 2017
Godzina
17:00  –  19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Tarapaty,  reż. Marta Karwowska, 2017, 83 min 

Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Po pokazie zapraszamy na rozmowę z twórcami filmu, którzy opowiedzą o pracy nad przygotowywaniem i realizacją filmu młodzieżowego. Spotkanie poprowadzi Beata Zaborek – Sroka.

Kategoria wiekowa: 7+

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 16:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Zobacz również