Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Thank you for playing”, reż. Malika Zouhali-Worrall, David Osit, mat. promocyjne
Powrót

That Dragon Cancer | Games for Impact

Zapraszamy na wieczór z Amy i Ryanem Greenami, którzy we wstrząsającej, poetyckiej grze „That Dragon, Cancer” udokumentowali swoje zmagania z chorobą nowotworową syna oraz żałobę po jego śmierci. Spotkanie poprzedzi projekcja poświęconego im filmu dokumentalnego „Thank you for playing”.
Data
SO   01 / 12 / 2018
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Program

19:00 Thank you for playing, reż. Malika Zouhali-Worrall, David Osit, 2015, 80 minut

Film dokumentalny opowiadający historię powstania gry That Dragon, Cancer. Kiedy Joel, synek Ryana i Amy Greenów, miał rok, wykryto u niego guza mózgu. Żył jeszcze cztery lata – dłużej, niż przewidywali opiekujący się nim lekarze. Rodzice Joela – pisarka i projektant gier wideo – postanowili opowiedzieć historię nierównej walki rodziny Greenów z chorobą Joela w postaci gry. That Dragon Cancer to opowieść z jednej strony bardzo osobista, a z drugiej – uniwersalna (twórcy świadomie nie nadają występującym w grze postaciom konkretnych twarzy). Z jednej strony przytłaczająca, a z drugiej dająca nadzieję na pogodzenie się ze śmiercią bliskiej osoby.

20:15 Rozmowa z Amy i Ryanem Greenami (USA)

Rozmowę poprowadzi Patrycja Wanat.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego festiwalu Games for Impact.

Zobacz również