Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Marek Sławiński
Powrót

The Fruitcakes | Wakacyjna przerwa

Cykl muzyczny przygotowany we współpracy z festiwalem Spring Break rozpoczynamy koncertem rockowego zespołu zakochanego w brzmieniu i harmoniach lat 60. Po występie pokaz dokumentu „Kaseta: Dokumentalna składanka”.
Data
ŚR   12 / 07 / 2017
Godzina
20:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Koncert odbywa się w ramach cyklu Wakacyjna przerwa

20:00 The Fruitcakes | Koncert

Nie jest to może trend, ale na młodej polskiej scenie nie brakuje kontrrewolucjonistów, nostalgików, którym nie w smak elektroniczne produkcje, gatunkowy eklektyzm i inteligencka ironia. Psychodeliczny blues Gypsy and the Queen czy chropowaty głos Piotra Zioły odnoszą do tradycji lat 60. – dekady, która debiutantom kojarzy się nie tylko ze świetnymi piosenkami, ale także z autentycznością towarzyszącą tamtym nagraniom. Podobne poglądy muszą towarzyszyć zespołowi The Fruitcakes, którego koncert rozpoczyna letni cykl Wakacyjna przerwa. Inspirująca się The Beatles i sceną psychodeliczną sprzed pół wieku grupa zaprezentuje w FINA materiał ze swojej debiutanckiej płyty The Fruitcakes 2, która ukaże się 7 lipca nakładem belgijskiej wytwórni PIAS. Będzie to zarazem oficjalna premiera albumu, który cechują brzmieniowa spójność i dopieszczone harmonie. Koncert odbędzie się w sali audiowizualnej Instytutu. 

21:30 Kaseta: Dokumentalna składanka, reż. Zack Taylor, 2017, 92 minuty

Po koncercie na dziedzińcu odbędzie się pokaz filmu Kaseta: Dokumentalna składanka. Dokument jest sentymentalną, pełną anegdot oraz ciekawostek podróżą przez pięćdziesięcioletnią historię nośnika, który choć przeszedł na emeryturę, wciąż ma licznych wielbicieli.

Wstęp

Do wstępu na koncert upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbywa się na dziedzińcu z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 21:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

Zobacz również