Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Thomas Bernhard – Drei Tage”, reż. Ferry Radax
Powrót

Thomas Bernhard i Jacek Dehnel | Filmy o pisaniu

Zobacz błyskotliwy monolog wybitnego austriackiego prozaika, doskonale kontrapunktowany przemyślaną formą filmową autorstwa Ferry'ego Radaxa. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z pisarzem Jackiem Dehnelem, autorem między innymi powieści „Krivoklat”, będącej pastiszem twórczości Bernharda.
Data
WT   24 / 04 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dwutygodnik.com Filmy o pisaniu.

Program

Thomas Bernhard – trzy dni, reż. Ferry Radax, 1970, 55 minut

Trzy letnie popołudnia w parku w Hamburgu. Thomas Bernhard, siedząc na tle rozłożystych drzew,  wygłasza błyskotliwy monolog, dotyczący mrocznych wspomnień z dzieciństwa, czasów młodości i  trudów pisania. Treść jego wypowiedzi, w szczególności jego pochwała „trudności będących pokarmem dla umysłu”, jest doskonale kontrapunktowana przemyślaną formą filmową autorstwa awangardowego austriackiego reżysera Ferry’ego Radaxa.

Spotkanie z Jackiem Dehnelem

O filmie, Thomasie Bernhardzie i „trudnościach będących pokarmem dla umysłu” porozmawiamy z Jackiem Dehnelem, autorem między innymi powieści Krivoklat, będącej pastiszem twórczości Bernharda. Spotkanie poprowadzi autor Newsweeka i Dwutygodnika Łukasz Saturczak.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również