Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „To wspaniałe życie”
Powrót

To wspaniałe życie | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

„Filmoniada” to DKF dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców. Program obejmuje klasyczne filmy odwołujące się do dziecięcych emocji i wyobraźni, przybliżając jednocześnie na ich podstawie historię kina. Seanse odbywać się będą raz w miesiącu w sobotnie popołudnia, od września do czerwca.
Data
SO   07 / 12 / 2019
Godzina
16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

To wspaniałe życie, reż. Frank Capra, USA 1946, 120 minut

Film opowiada historię rodziny, która przed samym Bożym Narodzeniem wpada w kłopoty. Głowa rodziny, George Bailey (James Stewart), jest tak załamany, że myśli nawet o pożegnaniu się z życiem. Całą sytuację ratuje Anioł Stróż, który zabiera bohatera w podróż, aby pokazać mu, jak smutny byłby świat bez niego. Wielkie kreacje w filmie stworzyli: James Stewart, Donna Reed i Lionel Barrymore. Nastrojowa muzyka Dmitrija Tiomkina pozwala nam wszystkim uwierzyć, że magia świąt może zdziałać cuda.

Wprowadzenie i dyskusja

Prelekcję przed filmem oraz dyskusję po pokazie poprowadzi kuratorka cyklu, Beata Zaborek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również