Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z filmu „W sypialni”, reż. Tomasz Wasilewski
Powrót

Tomasz Wasilewski | Młodzi zdolni

Zobaczymy film „W sypialni” – skromny, psychologiczny dramat, który Tomasz Wasilewski zrealizował w 2012 roku za zaledwie kilka tysięcy złotych.
Data
ŚR   05 / 04 / 2017
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Młodzi zdolni | Pokolenie lat 80. w polskim kinie

Program

W sypialni, reż. Tomasz Wasilewski, 2012, 80 minut

Debiut Tomasza Wasilewskiego to opowieść o czterdziestolatce, która nie chce przyjąć tradycyjnej roli żony i matki. Od czasu powstania tego filmu minęło pięć lat – to mgnienie oka dla jednych, a szmat czasu dla innych twórców. Tomasz Wasilewski należy raczej do tych drugich. Od czasu W sypialni stworzył już kolejne dwa głośne filmy: Płynące wieżowce i Zjednoczone Stany Miłości, które właśnie wchodzą na ekrany kin w kilku krajach na świecie.

Spotkanie z reżyserem

Po zeszłorocznej nagrodzie za scenariusz na Festiwalu w Berlinie reżysera określa się jako „nadzieję kina europejskiego”. Trudno wstrzelić się w jego kalendarz, bo tak energicznie prze naprzód. Po projekcji filmu wrócimy do początków, porozmawiamy o wypracowywaniu własnego stylu i pracy z aktorami.

Rozmowę poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zwiastun

Zwiastun filmu „W sypialni”, reż. Tomasz Wasilewski

Zobacz również