Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
il. Piotr Chuchla
Powrót

Uzależnienie od Internetu | Szkolenie dla nauczycieli

Kiedy kończy się zabawa, a kiedy zaczyna się niekontrolowane używanie nowych mediów? Zapraszamy na dwudniowe szkolenie z cyklu Człowiek 2.0.
Data
od: SO   09 / 06 / 2018
do: N   10 / 06 / 2018
Godzina
10:00
16:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu szkoleń Człowiek 2.0.

Program

Zagadnienia

- Warsztat poświęcony będzie przede wszystkim tematyce uzależnienia od Internetu. Podczas spotkania omówimy czynniki sprzyjające formowaniu się uzależnień oraz dowiemy się czym są psychologiczne mechanizmy uzależnień. Zastanowimy się jakimi środkami, dostępnymi dla nauczycieli i wychowawców, można próbować przeciwdziałać zagrożeniu i kiedy warto skierować ucznia do innego specjalisty. 

- Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z wynikami badań na temat tzw. cyfrowych uzależnień. Przyjrzymy się typowym aktywnością młodzieży związanych z siecią i wspólnie spróbujemy zdefiniować zdrowe nawyki korzystania z Internetu. Elementem warsztatu będzie dyskusja na temat urządzeń mobilnych - czy dzieci i młodzież powinna mieć ograniczony do nich dostęp? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach? Celem warsztatu będzie również znalezienie odpowiedzi, co szkoła może zrobić by wspierać zdrowe nawyki korzystania z Internetu.

Uczestnicy

Dla osób, które uczestniczyły w analogicznych szkoleniach lub uzupełnią podstawową wiedzę z tego zakresu przed szkoleniem.

Perspektywa

Psychologiczna i dydaktyczna

Zasady uczestnictwa

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymaga akceptacji regulaminu i rejestracji za pomocą formularza internetowego.

Liczba miejsc: 25. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ewą Korzeniowską: ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, 22 380 49 82.

Pliki do pobrania
PDF
czlowiek 20_regulamin.pdf

Zobacz również