Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Via Carpatia | Nowe polskie kino

Film, który nie tylko dokumentuje kryzys uchodźczy z 2016 , ale pokazuje też, jak trudno sytym mieszkańcom Europy zrozumieć położenie znajdujących się w dramatycznej sytuacji migrantów.
Data
WT   17 / 12 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Via Carpatia, reż. Klara Kochańska-Bajon, Kasper Bajon, 2018, 75 minut

Julia i Piotr to dobrze sytuowani reprezentanci warszawskiej klasy średniej, których poznajemy w momencie przygotowań do upragnionego urlopu. Plany małżeństwa zmieniają się jednak gwałtownie, gdy odwiedza ich matka mężczyzny. Informuje ich, że w greckim obozie dla uchodźców znalazł się ojciec Piotra. Syn musi natychmiast wyruszyć na Bałkany, by sprowadzić niewidzianego przez 30 lat rodzica, zanim ten zostanie deportowany. 

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie ze reżyserką filmu – Klarą Kochańską-Bajon oraz aktorem i współscenarzystą – Piotrem Borowskim. Rozmowę poprowadzi Anna Serdiukow.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również