Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
il. Rytm Interactive
Powrót

Pokażę ci fajną historię – Visual Novel dla dzieci | Games for Impact

Visual Novel to specyficzny gatunek gier niekiedy nazywany cyfrowym komiksem. Łączy w sobie słowo pisane, ilustracje oraz programowanie. Podczas warsztatu dzieci zapoznają się z podstawami programowania oraz zyskają punkt wyjścia do tworzenia własnych, domowych produkcji.
Data
SO   01 / 12 / 2018
Godzina
10:00  –  13:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Formuła warsztatów

Będziemy pracować w oparciu o bezpłatny silnik do tworzenia tych produkcji – Ren'Py. Warsztat będzie wzmacniał umiejętności opowiadania historii, rysowania oraz czytania. Ważne będzie dla nas to, aby historie te poruszały istotne dla dzieci tematy oraz proponowały twórcze rozwiązania życiowych problemów, będą nastawione na akceptacje, komunikację oraz kreatywność. Przy okazji dzieci nauczą się, jak organizować sobie pracę w środowisku cyfrowym oraz jak współpracować z innymi. 

 

Prowadząca

Marta Tymińska – kulturoznawczyni i psycholożka, wykładowczyni na kierunku Humanistyka drugiej generacji – badanie i projektowanie gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoją rozprawę doktorską poświęciła grom cyfrowym i awatarom, poza tym prowadzi lekcje edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży w kinach na terenie województwa pomorskiego.

Wstęp

Limit miejsc został wyczerpany.

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8–12 lat.

W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu lub w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu Games for Impact.

Zobacz również