Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Vox Lux | Wieczne lato: Muzyka

Film Brady'ego Corbeta z Natalie Portman w roli gwiazdy popu o dramatycznej przeszłości odsłania mroczne mechanizmy działania współczesnych mediów i popkultury.
Data
CZ   05 / 09 / 2019
Godzina
20:30  –  22:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Vox Lux, reż. Brady Corbet, USA, 2018, 110 minut

Główną bohaterką filmu Brady’ego Corbeta jest nastolatka, która zdobywa sławę za sprawą napisanej przez siebie piosenki. Co istotne, utwór powstaje w szpitalu, gdzie dziewczynka trafia przeżywszy cudem szkolną masakrę. Po latach Celeste Montgomery (Natalie Portman) jest już gwiazdą wielkiego formatu. O jej przeszłości przypomina niewielka blizna na szyi oraz nieprzepracowane traumy. Vox Lux jest filmem, który można czytać na wielu poziomach. Pod powierzchnią muzycznego dramatu znajdziemy krytykę współczesnych mediów i popkultury, portret ofiary zagłuszającej swoje lęki eskapizmem, a nawet metaforę Ameryki, która po zamachach z 11 września 2001 roku utraciła swą niewinność.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 19:30. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).

Zobacz również