Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Wakacje z Moniką”, kadr z filmu
Powrót

Wakacje z Moniką | Klub Seniora

Zapraszamy na spotkania z wyjątkowymi filmami światowego kina, opowiadającymi w nietuzinkowy sposób o relacjach damsko-męskich. W programie Klubu Seniora znajdą się wielkie dzieła kinematografii francuskiej, włoskiej, brytyjskiej, ale także radzieckiej i czechosłowackiej.
Data
CZ   13 / 06 / 2019
Godzina
11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Program

Wprowadzenie

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wakacje z Moniką, reż. Ingmar Bergman, Szwecja 1953, 96 minut

Ten wczesny film Ingmara Bergmana początkowo zyskał rozgłos ze względu na obyczajową śmiałość. Dwójka młodych bohaterów, Harry i Monika, spędza lato z dala od Sztokholmu, na archipelagu, który ze swą połyskliwą wodą, przestrzenią i światłem staje się snem o szczęściu i wolności. Kiedy para kochanków wraca do miasta i codziennej rzeczywistości, kończy się lato, a wraz z nim także ich miłość.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również