Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Whitney | Wieczne lato: Muzyka

Przejmująca opowieść o wzlocie i upadku jednej z największych gwiazd amerykańskiego popu i R&B, której piosenki śpiewał cały świat.
Data
CZ   18 / 07 / 2019
Godzina
21:30  –  23:40
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Whitney, reż. Kevin Macdonald, Wielka Brytania, USA, 2018, 122 minuty

Dokument laureata Oscara i nagród BAFTA Kevina Macdonalda musi rodzić skojarzenia z inną głośną biografią – Amy Asifa Kapadii. Jego Whitney również stanowi słodko-gorzką historię o niezwykłej karierze z tragicznym finałem. Bazującą na archiwach i wypowiedziach najbliższych opowieść o amerykańskim śnie, który okazał się koszmarem. Biografia Whitney Houston przypomina jej największe wzloty i upadki: słynny występ w przerwie Super Bowl, rodzinne konflikty oraz kokainowy nałóg. A także piosenki, które nucił cały świat i które pomogły przetrzeć drogę innym afroamerykańskim artystkom, takim jak Mariah Carey czy Beyoncé.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:30. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).

Zobacz również