Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Wiatr”, mat. promocyjne
Powrót

Wiatr | Teraz–wtedy

Zapraszamy na zanurzony w niesamowitej góralszczyźnie dokumentalny film grozy o wietrze halnym – jednej z najbardziej nieprzewidywalnych sił w polskich górach. Wieczór uzupełni spotkanie z twórcami i pokaz krótkometrażowej „Powodzi” Jerzego Bossaka z 1947 roku.
Data
ŚR   27 / 11 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ | Wiatr. Thriller dokumentalny, reż. Michał Bielawski, 2019, 75 minut

Kiedy na Podhalu wieje halny, pozostawia za sobą zniszczone domy i połamane lasy, wpływa na samopoczucie ludzi i zwierząt i zwiększa aktywność miejscowych służb ratowniczych. Zafascynowani tajemniczym żywiołem twórcy dokumentu obserwują, jak nadejście niszczycielskiej wichury mąci życie lokalnych mieszkańców.

20:15 Rozmowa z twórcą

O filmie porozmawiamy z reżyserem Michałem Bielawskim i producentem Maciejem Kubickim. Spotkanie poprowadzi Michał Oleszczyk.

20:45 WTEDY | Powódź, reż. Jerzy Bossak, Wacław Kazimierczak, 1947, 13 minut

Nagrodzony w 1947 roku Grand Prix festiwalu w Cannes dokument o jednej z największych powodzi, jakie w XX wieku nawiedziły Polskę. W krótkich impresyjnych ujęciach ukazana została dramatyczna, nierówna walka człowieka z żywiołem.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmów uzupełniających, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również