Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Bzik teatralny. Początek”, reż. Joanna Makowska
Powrót

Wieczór z „Bzikiem” | Jarzyna, Makowska, Pawłowski

Zapraszamy na spotkanie ze spektaklem, który zrewolucjonizował polski teatr ostatnich kilku dekad. W programie pokaz telewizyjnej adaptacji słynnego „Bzika tropikalnego” Grzegorza Jarzyny, premierowy pokaz dokumentu „Bzik Teatralny. Początek”, a także spotkanie z reżyserem spektaklu i twórcami filmu.
Data
PN   26 / 03 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Bzik teatralny. Początek, reż. Joanna Makowska, 2018, 50 minut

Dwie dekady po premierze „Bzika tropikalnego” – debiutanckiego przedstawienia Grzegorza Jarzyny, które wyznaczyło na kolejne lata kierunek rozwoju sztuki scenicznej w Polsce, twórcy i obsada spektaklu wspominają okoliczności jego powstania i zastanawiają się nad jego znaczeniem dla polskiego teatru współczesnego.

20:00 Spotkanie

Z Grzegorzem Jarzyną, Joanną Makowską i Romanem Pawłowskim porozmawia Wojciech Majcherek.

20:45 Bzik tropikalny, reż. Grzegorz Jarzyna, 1999, 54 minuty

Lynch, Tarantino, Stone… Grzegorz Jarzyna odpala teatralną racę Witkacego z domieszką popkulturowego prochu, aby zaadaptować dla telewizji głośny debiut sceniczny z 1997 roku – Bzika tropikalnego.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział  jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również