Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Wielki zły lis i inne opowieści | W małym kinie

Zapraszamy na listopadową odsłonę cyklu pokazów dla najmłodszych „W małym kinie”. Seans poprzedzi wstęp, który pozwoli lepiej zrozumieć prezentowany film.
Data
WT   12 / 11 / 2019
Godzina
10:00  –  12:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

 

Wielki zły lis i inne opowieści, reż. Benjamin Renner, Francja 2017 r., dubbing, 5+

Twórcy nominowanego do Oscara filmu Ernest i Celestyna tym razem zapraszają na wieś, która bynajmniej nie jest miejscem sielanki i spokoju. W pierwszej historii bohaterami są Kaczka i Królik, którzy w zastępstwie bociana ze złamanym skrzydłem mają dostarczyć pewnej rodzinie niemowlę. W drugiej opowieści poznajemy niezdarnego Lisa, który codziennie bez rezultatu próbuje pożreć Kurę. Wilk podpowiada mu, żeby najpierw ukradł jajko, potem wyhodował sobie kurczaka i dopiero go zjadł. Plan tylko z pozoru wydaje się banalnie prosty. Wreszcie w trzeciej — Kaczka i Królik zauważają, że na ścianie domu wisi Święty Mikołaj. Nie orientując się, że to jedynie świąteczna dekoracja, wyruszają na misję ratunkową. Przezabawna i pięknie zaanimowana adaptacja komiksu reżysera Benjamina Rennera, który powstawał pierwotnie na potrzeby jego rodziny. 

Zasady uczestnictwa:

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej fina.gov.pl.

 

Zobacz również