Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Wieś pływających krów | Teraz–wtedy/Doc Lab Poland

Wspólnie z Doc Lab Poland zapraszamy na dowcipny film Katarzyny Trzaski o grupie niemieckich aktywistów szukających odnowy duchowej na podlaskiej wsi. Projekcję uzupełni rozmowa z reżyserką i pokaz „Wizyty” (1974) Marcela Łozińskiego: klasycznego portretu Urszuli Flis, która w swojej wsi była niemniejszym „cudakiem”.
Data
ŚR   27 / 02 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Wieś pływających krów, reż. Katarzyna Trzaska, 2018, 78 minut

Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych Berlińczyków zwiedza wschód Polski i trafia na malutką podlaską wieś. Medytują, modlą się do księżyca, kapią nago przy studni, jedzą warzywa wygrzebane ze śmietnika. Lokalne zwyczaje najpierw ich fascynują, a następnie szokują. Dla miejscowych są równie egzotyczni.

20:20 Rozmowa z reżyserką

Spotkanie z Katarzyną Trzaską poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

20:45 Wizyta, reż. Marcel Łoziński, 1974, 15 minut

Marcel Łoziński z ekipą odwiedzają bohaterkę głośnego reportażu, która prowadzi samotnie gospodarstwo, a jednocześnie jest koneserką literatury i teatru.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Partnerzy pokazu

Wydarzenie organizowane w partnerstwie z Doc Lab Poland i Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

undefined

 

undefined

Zobacz również